2-DECIDE
2-DECIDE: effectiviteit van beslisondersteuning voor cardiovasculair risicomanagement bij mensen met hart- en vaatziekten.
De 2-DECIDE zorgevaluatie onderzoekt bij patiënten met hart- en vaatziekten of het personaliseren van de preventieve behandeling middels beslisondersteuning zorgt voor efficiënter gebruik van medicatie en minder kans op hart- en vaatziekten
Achtergrond
Hart- en vaatziekten komen zeer vaak voor, hebben een grote impact op het leven van patiënten en zijn een belangrijke doodsoorzaak in Nederland. Omdat mensen met eerdere hart- en vaatziekten meer kans op nieuwe hart- en vaatziekten hebben, is het van belang om bij deze patiëntengroep tijdig risicofactoren aan te pakken en een behandelplan op te stellen. In de praktijk is hierbij echter vaak sprake van een one-size-fits-all aanpak met als gevolg dat patiënten weinig kunnen meebeslissen over hun behandeling en ze niet altijd de zorg krijgen die het beste bij hen past.
Onderzoek
De 2-DECIDE interventie heeft tot doel patiënten meer te betrekken bij de preventieve behandeling van hart- en vaatziekten. De interventie wordt bij 16 ziekenhuizen in Nederland gefaseerd ingevoerd om te onderzoeken of dit tot beter gebruik van medicatie en bevordering van therapietrouw leidt. De 2-DECIDE interventie bestaat uit 4 onderdelen: het trainen van zorgverleners in gezamenlijk beslissen in de spreekkamer, het bieden van patiëntgerichte informatie en communicatie, het inzetten van de beslissingsondersteuningstool U-prevent en een langere consultijd zodat er tijd is om écht samen te kiezen. Er zullen 1200 patiënten met eerder vaatlijden meedoen aan het onderzoek.
Resultaat
Het doel van deze zorgevaluatie is om de toegevoegde waarde van de 2-DECIDE interventie te onderzoeken bij het voorkomen van nieuwe hart- en vaatziekten. De resultaten hiervan zullen zo snel mogelijk worden gebruikt om de zorg bij alle mensen met hart- en vaatziekten in Nederland te verbeteren.
Kennisagenda
Deze zorgevaluatie sluit aan op de kennisagenda van de Nederlandse vereniging voor internisten.